Mistrzostwa Polski juniorów 15letnich

W Lublinie 14-16.07 odbędą się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych 15latków. W najważniejszej imprezie sezonu rocznika 2002 wystartuje blisko 500 zawodników z 133 klubów. Piątkę Konstantynów reprezetować będą Anna Bansiak, Maria Patora, Adrian Wencel i Cyprian Cybulski
Srebro dla UKS Piątki.
Wicemistrzostwo Polski wywalczyła Maria Patora w konkurencji 50dow. Jest to pierwszy medal MP w pływaniu zawodniczki z r2002. Konstantynowianka wywalczyła jeszcze dwa finały B: na 50 mot uplasowała się na XI-ej pozycji i na 100 dow na XIV-tym m-cu. Pozostali reprezentanci Piątki KŁ niemalże w 100% poprawiali rekordy życiowe, które pozowliły im przesuwać się w górę klasyfikacji konkurencji MP. Najbliżej finałów była Anna Banasiak XXV-ta na 200klas i dwukrotnie XVII-a na 50 i 100 klas. Najwyższe miejsca chłopców to XXXIV-te Cypriana Cybulskiego na 200 dow oraz XLI m-ce Adriana Wencla na 200 grzb
Gratulacje dla podopiecznych trenera Tomasza Kotusa

W rozszerzeniu listy i wyniki
W najbliższy weekend odbędzie się również Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w dwuboju i tróboju. Podczas długiego sezonu 2016/2017 kwalifikację na zawody w stolicy, uzyskało siedmioro zawodników UKS Piątka Konstantynów Łódzki. Warto wspomnieć, że to najliczniejsza grupa zakwalifikowanych do OOM w historii startów. Nasi reprezentanci będą bronili barw województwa w składzie: Trójbój Ewa Pydyszewska, dwubój Adriana Rozberg, Inga Rucińska, Weronika Sterniczuk, Maria Liwowska, Szymon Iskra, Dawid Romanowski
Gratualcje na Konstantynowia za występy w Ogólnopolkiej Olimpiadzie Młodzieży. Najwyższe miejsce wywalczyła Ewa Pydyszewska. Uplasowała się na V-tym m-cu indywidualnie oraz w sztafecie woj.łódziego na VII m-cu w konkurencji trójbój (pływanie-bieganie-strzelanie). W dwuboju najwyższe lokaty UKS Piątka wywalczyła w sztafetach zarówno chłopców jak i dziewczęt, obie uplasowały się na V-tym m-cu. Indywidualnie zajmowali miejsca: 8. Adriana Rozberg, 11. Inga Rucińska, 21. Weronika Sterniczuk, 29. Maria Liwowska, – chłopcy: 10. Szymon Iskra,12. Dawid Romanowski
Trenerami w/w zawodników są Robert Żołądek i Tomasz Kotus
Szczególne podziękowania dla p.Pawła Pydyszewskiego za bezinteresowną pomoc w organizacji drużyny podczas OOM
Zawody były współfinansowane przez Powiat Pabianicki.

Start Chłopców odbędzie się po zakończeniu serii Dziewcząt

Dekoracja w Hali Gier odbędzie się około 30 min po zakończeniu wszystkich serii biegowych