Budżet obywatelski nr 10 nr 15

Szanowni rodzice, dziadkowie i sympatycy klubu UKS „Piątka” serdecznie zapraszamy do głosowania w Budżecie Obywatelskim  2018 na nasze projekty:
Nr 10 „Kajakowy Konstantynów Łódzki”
Spływy kajakowe rzeką Ner są unikatową ofertą skierowana do mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego. Projekt zakłada spływy rzeką Ner z Konstantynowa Łódzkiego do Lutomierska lub Małynia. Długość przewidywanej trasy to około 12 km lub 25km. Spływy będą się odbywały w ustalone weekendy (co najmniej 12 spływów) o ustalonej wcześniej godzinie. W spływie jednorazowo może wziąć udział 24 osoby. Podczas każdego ze spływów nad bezpieczeństwem będzie czuwał ratownik a uczestnicy zostaną przeszkoleni i wyposażeni w kamizelki asekuracyjne. Niski stopień trudności spływu umożliwia udział całych rodzin. Na potrzeby spływów zostanie zakupionych 13 kajaków z pełnym wyposażeniem(wiosła 26szt., kamizelki asekuracyjne 26szt., przyczepa do przewozu kajaków). Spływ dla mieszkańców miasta będzie bezpłatny.
Kajakarstwo turystyczne jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Pozwala człowiekowi na bliskie obcowanie z naturą, dosłownie na wyciągnięcie ręki, pozwala wreszcie poczuć zmęczenie i satysfakcję z pokonania własnej niemocy. Spędzenie wolnego czasu w otoczeniu rzeki szturmem podbija serca także mieszkańców naszego miasta. Spływy kajakowe będa świetnym uzupełnieniem oferty rekreacyjnej miasta, stanowiąc niepowtarzalna okazję do zdobycia wiedzy o ekosystemie Neru. Stworzą także możliwość połączenia wysiłku fizycznego z relaksem, integracją społeczną oraz podziwianiem walorów przyrody.
Nr 15 : Nowoczesna i Bezpieczna Pływalnia”
Zakup nowoczesnego i bezpiecznego sprzętu do nauki pływania jest ofertą skierowaną do mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego. Nowoczesny i trwały sprzęt renomowanej firmy pozwoli dzieciom, młodzieży i dorosłym z terenu gminy Konstantynów Łódzki na bezpieczną i efektywną naukę i doskonalenie pływania. Pozwoli jednocześnie cieszyć się bezpiecznym i nowoczesnym sprzętem podczas pływania rekreacyjnego. Sprzęt posiada wszystkie atesty bezpieczeństwa tak niezbędnego w środowisku wodnym. Zakupione deski pływackie , deski pullbuoy i wiosełka będą ogólnodostępne dla mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego odwiedzających pływalnię Centrum Sportu i Rekreacji. Pływanie jest wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Wiadomo, że wpływa bardzo pozytywnie na organizm człowieka. Uprawianie pływania wzmacnia mięsień sercowy, mięśnie szkieletowe, więzadła, wzmacnia i rozwija układ oddechowy i układ krwionośny podnosząc wydolność krążeniowo – oddechową organizmu. Jednocześnie obniża ciśnienie tętnicze krwi, pomaga w schorzeniach kręgosłupa. Zakup sprzętu ma uatrakcyjnić zajęcia na pływalni i zachęcić do korzystania z niej. Chcemy aby nasi mieszkańcy zachowali zdrowie przez wiele lat.
Głosować można na dwa sposoby:
Elektronicznie pod adresem:  www.budzet.konstantynow.pl
Tradycyjnie  w Urzędzie Miejskim pokój nr 36, II piętro
Głosowanie trwa od 13 listopada 2017r. do 27 listopada 2017r.
LICZYMY NA TWÓJ GŁOS!!!